Dla ochłody
Dla ochłody

Dla ochłody

Opublikowany

Coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, co jemy, analizujemy składy produktów spożywczych… Lato kusi jednak gotowymi wyrobami, które wydają się być zdrowe i zapewniają nam odrobinę ochłody w upalne dni. O czym mowa? Oczywiście, o lodach. Możemy zrobić je także w domu, z wykorzystaniem naszych, zdrowych składników. Pokazujemy, jak.

Od kilku lat obserwujemy powrót lodów naturalnych, opartych na najwyższej jakości składnikach, bez dodatku konserwantów. Bardzo popularne jest także przygotowanie swoich, domowych lodów. Mają one bez wątpienia wiele zalet. Przede wszystkim, możemy stworzyć dowolny, oryginalny smak. Mięta z mango, truskawka z kokosem, a może kremowy arbuz? Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Idealną konsystencję domowych lodów zapewniają „mleczne” dodatki: jogurt,  serek mascarpone, mleko... W wariancie wegańskim doskonały smak zapewnią mleko kokosowe, sojowe, ryżowe czy migdałowe. W uzyskaniu perfekcyjnej konsystencji pomaga maszynka do lodów. Na rynku dostępne są ich różne warianty, dzielą się na 2 rodzaje: te, które tylko mieszają lody oraz te kompresorem, które jednocześnie je schładzają.

Jednym z ciekawszych modeli maszynek jest dostępna w Komputroniku Unold 48870. To sprzęt, który nie tylko umożliwia idealne połączenie składników, ale także świetnie wygląda na kuchennym blacie. Cały proces przygotowania lodów zajmuje zaledwie 30 min i jest banalnie prosty. Wystarczy włożyć do maszynki wybrane, schłodzone produkty, a resztą zajmie się automat. Cyfrowy timer na ekranie LCD na obudowie pokaże czas, po upływie którego będziemy mogli cieszyć się własnoręcznie przygotowanymi, domowymi lodami. W Unold 48870 jednorazowo możemy zrobić ich aż 2 litry.
Odpowiednie składniki, dobra maszynka i odrobina czasu – to wystarczy, by samodzielnie przygotować lody w domowym zaciszu. Przy tworzeniu receptury warto też zwrócić uwagę na alternatywne substancje słodzące. Nie musimy wcale używać cukru, by nasze lody były odpowiednio słodkie. Miód, stewia czy ksylitol (cukier z kory brzozy) – to doskonałe zamienniki. Warto eksperymentować i próbować różnych wariantów, by wybrać nasz ulubiony smak tego lata.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Unold 2.png

grafika | 290 KB

Pobierz
Unold 1.png

grafika | 176 KB

Pobierz

Idealne stopy i paznokcie

Perfekcyjny manicure i pedicure wcale nie musi wiązać się z wizytą u kosmetyczki. Komputronik poleca nowoczesne zestawy i kosmetyki do pielęgnacji paznokci, których funkcjonalność zadziwia, a designerski wygląd sprawia, że czujemy się jak w filmie science fiction.