Dla ochłody
Dla ochłody

Dla ochłody

Opublikowany

Coraz większą uwagę przywiązujemy do tego, co jemy, analizujemy składy produktów spożywczych… Lato kusi jednak gotowymi wyrobami, które wydają się być zdrowe i zapewniają nam odrobinę ochłody w upalne dni. O czym mowa? Oczywiście, o lodach. Możemy zrobić je także w domu, z wykorzystaniem naszych, zdrowych składników. Pokazujemy, jak.

Od kilku lat obserwujemy powrót lodów naturalnych, opartych na najwyższej jakości składnikach, bez dodatku konserwantów. Bardzo popularne jest także przygotowanie swoich, domowych lodów. Mają one bez wątpienia wiele zalet. Przede wszystkim, możemy stworzyć dowolny, oryginalny smak. Mięta z mango, truskawka z kokosem, a może kremowy arbuz? Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Idealną konsystencję domowych lodów zapewniają „mleczne” dodatki: jogurt,  serek mascarpone, mleko... W wariancie wegańskim doskonały smak zapewnią mleko kokosowe, sojowe, ryżowe czy migdałowe. W uzyskaniu perfekcyjnej konsystencji pomaga maszynka do lodów. Na rynku dostępne są ich różne warianty, dzielą się na 2 rodzaje: te, które tylko mieszają lody oraz te kompresorem, które jednocześnie je schładzają.

Jednym z ciekawszych modeli maszynek jest dostępna w Komputroniku Unold 48870. To sprzęt, który nie tylko umożliwia idealne połączenie składników, ale także świetnie wygląda na kuchennym blacie. Cały proces przygotowania lodów zajmuje zaledwie 30 min i jest banalnie prosty. Wystarczy włożyć do maszynki wybrane, schłodzone produkty, a resztą zajmie się automat. Cyfrowy timer na ekranie LCD na obudowie pokaże czas, po upływie którego będziemy mogli cieszyć się własnoręcznie przygotowanymi, domowymi lodami. W Unold 48870 jednorazowo możemy zrobić ich aż 2 litry.
Odpowiednie składniki, dobra maszynka i odrobina czasu – to wystarczy, by samodzielnie przygotować lody w domowym zaciszu. Przy tworzeniu receptury warto też zwrócić uwagę na alternatywne substancje słodzące. Nie musimy wcale używać cukru, by nasze lody były odpowiednio słodkie. Miód, stewia czy ksylitol (cukier z kory brzozy) – to doskonałe zamienniki. Warto eksperymentować i próbować różnych wariantów, by wybrać nasz ulubiony smak tego lata.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Unold 2.png

grafika | 290 KB

Pobierz
Unold 1.png

grafika | 176 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Real Time Marketing w wydaniu Komputronika

temu

Tegoroczny Mundial nie zakończył się dla Polaków sukcesem. Seria porażek szybko zakończyła udział polskiej reprezentacji w walce o zwycięstwo i pozostawiła u kibiców niedosyt. Zupełne przeciwieństwo stanowią działania marek, które zainspirowane ważnym sportowym czasem, prowadziły zintensyfikowane kampanie reklamowe w oparciu o Real Time Marketing. Jedną z lepiej przygotowanych firm podczas ubiegłych Mistrzostw Świata był Komputronik, który zakończył turniej ze wzrostem odsłon witryny, odwiedzin w sklepie stacjonarnym i przede wszystkim ze wzrostem sprzedaży.
Wojciech Buczkowski: to był wymagający rok, ale wyniki są zadowalające – wstępne wyniki finansowe Komputronik w 2017 roku

temu

Znacznie niższy wynik brutto w porównaniu do ubiegłego roku oraz spadek EBITDA – to dane, które znalazły się we wstępnym podsumowaniu finansowym 2017 roku Komputronik. „To był wymagający rok, ale wyniki są zadowalające. Udało nam się utrzymać wzrost sprzedaży detalicznej i wzrost ogólnej marży” – komentuje wpływ zdarzeń jednorazowych na ostateczne rezultaty Wojciech Buczkowski, Prezes Komputronik S.A.
Łatwe płatności Apple Pay – już w Komputronik

temu

Usługa płatności Apple Pay to odpowiedź na aktualne potrzeby rynku. Klienci chcą płacić w sposób łatwy, szybki i przyjemny. Od 19 czerwca w Polsce usługa dostępna jest w Polsce, umożliwiając płatności mobilne, wykorzystując telefon zamiast karty płatniczej. W Komputronik płatności w takim modelu testowano już od kilku tygodni, dzięki czemu sklepy są w pełni gotowe na obsługę Apple Pay.
Polska gola!, czyli o sposobach kibicowania Polaków

temu

Tradycyjnie na ekranie telewizora, na nowoczesnym smartfonie, tablecie czy może na wyświetlaczu laptopa? Dziś sposobów na przeżywanie piłkarskich emocji jest wiele. W jaki sposób Polacy najbardziej lubią oglądać mecze polskiej reprezentacji? I czy chcąc przeżywać polskie gole częściej kupują nowe sprzęty RTV?