Aparaty na wakacje... i nie tylko!
Aparaty na wakacje... i nie tylko!

Aparaty na wakacje... i nie tylko!

Opublikowany

Urlop nad morzem, wycieczki po górach, zwiedzanie miast… Sposobów na wypoczynek jest mnóstwo. Łączy je jedno – piękne widoki i niezapomniane chwile zawsze najłatwiej utrwalić jest na zdjęciach. Jaki aparat będzie najlepszym wakacyjnym towarzyszem?

Do wyboru mamy kilka rodzajów aparatów. Każdy z nich ma nieco inne zastosowania i funkcjonalności. Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są aparaty cyfrowe. Dzielą się na kompaktowe, lustrzanki, aparaty do fotografii natychmiastowej i bezlusterkowce, czyli aparaty z wymienną optyką. Komputronik przygotował mini-przewodnik, który pozwoli sprawdzić, jaki aparat będzie dla nas najlepszym wyborem na wymarzone wakacje. 

Aparaty kompaktowe

Lekkość i niewielkie rozmiary pozwalają mieć je zawsze przy sobie. Dzięki temu świetnie sprawdzą się podczas wycieczek i wyjazdów. Mają tak dopracowaną elektronikę i oprogramowanie, że automatycznie wezmą pod uwagę najważniejsze parametry: oświetlenie, odległość od fotografowanego obiektu, czy też szybkość jego poruszania się i wykonają dobre zdjęcie. Aparat kompaktowy wybrać można również, gdy zależy nam na fotografowaniu jednym sprzętem portretów, wnętrz i architektury, a także odległych widoków. Uniwersalność i zdjęcia dobrej jakości wykonane poręcznym sprzętem, który w każdej chwili możemy schować do kieszeni – to właśnie największe zalety aparatów kompaktowych.

Lustrzanki

Lustrzanki to dobry wybór dla osób, które już nieco znają się na fotografii. Nie zapewniają one bowiem automatyzacji wszystkich największych parametrów, choć możliwe jest korzystanie z trybu automatycznego i często przynosi to bardzo dobry efekt. Jeśli jednak poświęcimy chwilę na zgłębienie tajników fotografii, dzięki lustrzance możemy tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Jedyną jej wadą jest niemała waga i rozmiar. Jeżeli więc decydujemy się na taki aparat, pamiętajmy, że lepiej zabrać go na wakacje, podczas których nie będziemy zmuszeni do noszenia go przez cały czas przy sobie.

Aparaty do fotografii natychmiastowej

Prawdziwy hit ostatnich lat. Umożliwiają wydrukowanie zdjęcia tuż po jego wykonaniu. Niektóre z nich umożliwiają także zapis zdjęć na karcie pamięci - tak, jak w zwykłym aparacie. Jednym z przykładów takiego systemu są dostępne w Komputroniku kultowe aparaty firmy Polaroid. Sprzęt do fotografii natychmiastowej jest atrakcyjnym dodatkiem do wakacyjnych szaleństw w grupie przyjaciół, dzięki któremu zyskujemy niepowtarzalne pamiątki. Biorąc na urlop tego typu aparat, nie zapomnijmy zabrać ze sobą zapasu papieru do wydruku zdjęć. Te wykonane ze znajomymi w środku letniej imprezy z pewnością będą fantastyczną pamiątką z wakacji.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

DI_TG-4_LG-1_red__Product_010.jpg

grafika | 2,75 MB

Pobierz
01.jpg

grafika | 1,89 MB

Pobierz
EOS-80D-EF-S-18-55mm-IS-STM-LCD-Open-FSL.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
aparat_polaroid_snap_touch_bialy_1.jpg

grafika | 426 KB

Pobierz

Suplementacja w e-sporcie

Szeroki dostęp do odżywek dla sportowców czy kulturystów nikogo już nie dziwi – te produkty z powodzeniem funkcjonują na rynku od wielu lat. Ciekawostką dla niektórych może być natomiast oferta suplementów dla… graczy komputerowych. Dla nich, ale także dla wielu osób pracujących na co dzień przed monitorem, szczególnie ważna jest umiejętność skoncentrowania się na wykonywanym zadaniu oraz szybkiego podejmowania związanych z nim decyzji. Co zatem powinno znaleźć się w diecie gracza komputerowego i kiedy sięgnąć po suplementację? Radzi Jakub Mauricz, dietetyk sportowy.