Komputronik Biznes i Geek Girls Carrots łączą siły
Komputronik Biznes i Geek Girls Carrots łączą siły

Komputronik Biznes i Geek Girls Carrots łączą siły

Opublikowany

Szykuje się nowa, interesująca współpraca w świecie technologii. Jej efektem będzie cykl spotkań Geek Girls Carrots z Komputronik Biznes. Pojawią się oni wspólnie w trzech miastach w Polsce i zaoferują uczestnikom nie tylko wykłady branżowe ze specjalistami, ale też współpracę HR-ową.

Komputronik Biznes, który na co dzień m.in. doradza, opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, modernizacji i integracji systemów informatycznych, rozpoczyna współpracę z jedną z najciekawszych i największych w Polsce organizacji zajmujących się promowaniem kobiet w środowisku IT. Geek Girls Carrots (Fundacja Carrots) zajmują się natomiast aktywnym poszerzaniem wiedzy i wymianą doświadczeń w swojej społeczności poprzez organizację warsztatów, rozmów, wykładów i wielu innych wydarzeń.

Osoby, którzy śledzą działania Komputronik Biznes, wiedzą, że firma jest niezwykle innowacyjna. Często dzielimy z rynkiem się doświadczeniami, by wspólnie móc tworzyć jeszcze nowocześniejsze rozwiązania. Dlatego właśnie bardzo cieszymy się ze współpracy z Geek Girls Carrots i mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć wartościowy program, który zainteresuje społeczność GGC, a także nowych odbiorców

Mirosław Jasiak, Dyrektor Marketingu Komputronik Biznes

Obecnie nikt już nie dziwi się, że na stanowiskach związanych z IT pracują kobiety, choć jeszcze kilkanaście lat temu nie było to takie oczywiste. Duży wpływ na zmianę tego typu szkodliwego myślenia mają właśnie organizacje promujące nowe technologie i wspierające kobiety, które są nimi zainteresowane.

To, że takie firmy, jak Komputronik Biznes, chcą współpracować z Fundacją Carrots, pokazuje jak bardzo rynek informatyczny potrzebuje zmian. Diversity w IT to nie tylko modne słowo, ale faktyczna potrzeba różnorodności w sektorach IT. Zróżnicowany zespół programistek i programistów ma szansę tworzyć kreatywne i niepowtarzalne projekty. W Carrots wspieramy te osoby, które mają trudniejszy start w świecie IT - kobiety, osoby LGBTQ+, mniejszości etniczne i rasowe. Program Komputronik Biznes skierowany do naszej społeczności ma szansę wyłonić ukryte talenty, które bez takich inicjatyw, jak nasza, mogłyby nigdy go nie odkryć.

Ilona Skarbowska, Prezeska Fundacji Carrots

W Komputronik Biznes pracują specjalistki posiadające wiedzę z zakresu programowania czy bezpieczeństwa w sektorze IT, które jednocześnie w trakcie kariery zawodowej zmieniały branżę – a tego typu zagadnienia są często poruszane na spotkaniach Geek Girls Carrots. Będąc partnerem kliku z nich, firma postara się zainspirować społeczność poprzez dedykowane wykłady i spotkania networkingowe, a także pokaże możliwości, które oferuje potencjalnym pracownikom.

W pierwszym roku współpracy Komputronik Biznes i Geek Girls Carrots zostaną zorganizowane 3 spotkania: w Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście. Dodatkowo, w Poznaniu odbędzie się dedykowane wydarzenie HR-owe.

Udostępnij

Komputronik Biznes Partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Komputronik Biznes czynnie angażuje się w rozwój szkolnictwa wyższego. Od 3 stycznia 2018 roku ma nowego partnera – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wynikiem niedawno podpisanej umowy będzie stała współpraca – połączenie nauki i biznesu.