Komputronik Biznes Partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Komputronik Biznes Partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Komputronik Biznes Partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Opublikowany

Komputronik Biznes czynnie angażuje się w rozwój szkolnictwa wyższego. Od 3 stycznia 2018 roku ma nowego partnera – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wynikiem niedawno podpisanej umowy będzie stała współpraca – połączenie nauki i biznesu.

W poświątecznej atmosferze pierwszych dni nowego roku, w gabinecie prof. Marka Nawrockiego – Prorektora ds. Informatyzacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UAM, podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem, a firmą Komputronik Biznes Sp. z o.o., reprezentowaną przez Sebastiana Pawłowskiego, wiceprezesa zarządu.

Mamy nadzieję na praktyki oraz współpracę naszych studentów, a także możliwości stażowe. Firma Komputronik jest rozpoznawalną marką na naszym rynku – lepiej znamy ją od strony oferty sprzętowej, ale trzeba wiedzieć, że to przedsiębiorstwo, które oferuje również usługi biznesowe, więc liczymy, że nasi studenci będą mogli wiele nauczyć się od specjalistów.

prof. Marek Nawrocki, prorektor UAM

Wynikiem porozumienia będzie nie tylko nabór na praktyki i płatne staże. Komputronik Biznes przygotuje też rekomendacje dotyczące kierunków kształcenia i podstawy programowej zgodnej z aktualnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Ponadto, na Wydziale Matematyki i Informatyki już wkrótce odbędą się warsztaty dla studentów w ramach Komputronik Biznes Day.

Rynek musi się zmieniać, biznes musi współpracować z nauką – tak, aby nasze wspólne rozwiązania wyprzedzały rynek. Zależy nam, by studenci, którzy kończą edukację, byli wyposażeni nie tylko w wiedzę, ale także w kompetencje biznesowe, które pozwolą odnaleźć im się na rynku.

Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes

Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes i prof. Marek Nawrocki, prorektor UAM podpisują umowę dotyczącą współpracy

Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes i prof. Marek Nawrocki, prorektor UAM podpisują umowę dotyczącą współpracy

Wielkopolska spółka od samego początku wierzy w lokalną współpracę oraz w to, że połączenie biznesu z nauką daje bardzo dobre efekty.

My znamy rynek, Uniwersytet posiada technologię i wysokie kompetencje w zakresie kształcenia. Chcemy to połączyć, aby wspólnie, nie tylko w Wielkopolsce, ale też w Polsce i w Europie tworzyć nowe rozwiązania.

Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes

To nie jedyne działania związane z edukacją, które podejmuje spółka. Pod koniec 2017 roku Komputronik Biznes podpisał umowę z Fundacją Carrots, zajmującą się przybliżaniem technologii i wsparciem kobiet w branży IT. Planowane wspólne wydarzenia Geek Girls Carrots i Komputronik Biznes odbędą się w bieżącym roku, w kilku miastach w Polsce. Ponadto spółka współpracuje aktywnie z kołem naukowym Politechniki Poznańskiej.

Udostępnij

Powiązane artykuły

Z nami „Możesz więcej”! Poznaj historię Łukasza

Sześć pytań do Łukasza, naszego Kierownika Regionalnego.