Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Maraton programowania Imagine Hack organizowany przez Microsoft, którego partnerem był Komputronik Biznes, odbył się w weekend 13/14 stycznia w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi. W poznańskiej edycji wydarzenia wzięło udział niemal 30 studentek i studentów z Poznania, Szczecina i innych miast w Polsce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

24-godzinny konkurs programistyczny odbył się jednocześnie w czterech miastach Polski. Była to doskonała okazja dla wszystkich spragnionych wartościowego networkingu oraz rozwinięcia swoich kompetencji programistycznych. Projekty stworzone w ramach konkursu wykorzystywały co najmniej jedną z usług Microsoft Azure oraz były powiązane z obszarami tematycznymi dotyczącymi Artificial Intelligence, Big Data, Mixed Reality czy koncepcji Smart City.
Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Spośród kilku rywalizujących ze sobą zespołów, opracowujących projekty pod opieką mentorów, w każdym z miast wyłonieni zostali zwycięzcy. Otrzymali oni atrakcyjne nagrody oraz gwarantowany udział w półfinale konkursu Imagine Cup, gdzie będą mogli powalczyć o nagrodę w wysokości 100,000 dolarów.
Hackaton z Komputronik Biznes - wręczenie nagród

Hackaton z Komputronik Biznes - wręczenie nagród

Rosnąca popularność hackatonów świadczy o coraz większym zainteresowaniu programowaniem oraz potrzebą rozwoju aktywności i kompetencji związanych z tym obszarem informatyki. Jako firma czynnie wspieramy takie inicjatywy – zarówno w kwestii technologicznej, jak i biznesowej.

Sebastian Pawłowski, wiceprezes zarządu Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Komputronik Biznes, który na co dzień m.in. doradza, opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, modernizacji i integracji systemów informatycznych, nie pierwszy raz angażuje się czynnie w wydarzenia edukacyjne związane z tematyką informatyczną. Oprócz współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Politechniką Poznańską, działa też z jedną z najciekawszych i największych w Polsce organizacji zajmujących się promowaniem kobiet w środowisku IT – Fundacją Carrots.
Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Powiązane artykuły
Komputronik Biznes Platynowym Partnerem Lenovo

Bliższa współpraca ze światowym liderem innowacyjności, która przełoży się na wymierne korzyści dla klientów – to skutek dołączenia Komputronik Biznes  do prestiżowego grona partnerów Lenovo z platynowym statusem. Kryterium wejścia do programu na tym poziomie był obrót r
Komputronik Biznes złotym płatnikiem Euler Hermes

Tylko 6% firm na polskim rynku spełnia wysokie standardy programu Euler Hermes, wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań w zakresie ubezpieczeń i windykacji należności, gwarancji ubezpieczeniowych i analiz handlowych. Certyfikatem Złoty Płatnik posługują się firmy, które w roku 2017 wyróżniały się najwyższymi standardami płatniczymi. Komputronik Biznes właśnie został jedną z nich.
Komputronik Biznes powiększa grono ekspertów

Komputronik Biznes może pochwalić się nowymi kompetencjami. W zespole firmy są teraz certyfikowani eksperci w obszarze implementacji i utrzymania infrastruktury wiodącego partnera spółki – DELL EMC.
Komputronik wprowadził system Dynamics 365 w celu optymalizacji procesów sprzedaży

Komputronik Biznes podjął decyzję o wprowadzeniu systemu Dynamics 365, realizując tym samym jedno z pierwszych wdrożeń systemu chmurowego Microsoft w Polsce, który obsługuje procesy sprzedaży. Celem projektu było ujednolicenie wszystkich źródeł informacji o działaniach handlowych oraz usprawnienie realizacji procesów w tym obszarze. Komputronik Biznes podkreślił konieczność objęcia nowym systemem wszystkich pracowników działu handlowego, upowszechniając najlepsze praktyki sprzedaży. Kluczowe było również błyskawiczne uruchomienie systemu, co pozwoli uzyskać korzyści biznesowe w krótkim okresie. Docelowo z systemu będzie korzystać 180 użytkowników.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.