Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Opublikowany

Maraton programowania Imagine Hack organizowany przez Microsoft, którego partnerem był Komputronik Biznes, odbył się w weekend 13/14 stycznia w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi. W poznańskiej edycji wydarzenia wzięło udział niemal 30 studentek i studentów z Poznania, Szczecina i innych miast w Polsce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

24-godzinny konkurs programistyczny odbył się jednocześnie w czterech miastach Polski. Była to doskonała okazja dla wszystkich spragnionych wartościowego networkingu oraz rozwinięcia swoich kompetencji programistycznych. Projekty stworzone w ramach konkursu wykorzystywały co najmniej jedną z usług Microsoft Azure oraz były powiązane z obszarami tematycznymi dotyczącymi Artificial Intelligence, Big Data, Mixed Reality czy koncepcji Smart City.
Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Spośród kilku rywalizujących ze sobą zespołów, opracowujących projekty pod opieką mentorów, w każdym z miast wyłonieni zostali zwycięzcy. Otrzymali oni atrakcyjne nagrody oraz gwarantowany udział w półfinale konkursu Imagine Cup, gdzie będą mogli powalczyć o nagrodę w wysokości 100,000 dolarów.
Hackaton z Komputronik Biznes - wręczenie nagród

Hackaton z Komputronik Biznes - wręczenie nagród

Rosnąca popularność hackatonów świadczy o coraz większym zainteresowaniu programowaniem oraz potrzebą rozwoju aktywności i kompetencji związanych z tym obszarem informatyki. Jako firma czynnie wspieramy takie inicjatywy – zarówno w kwestii technologicznej, jak i biznesowej.

Sebastian Pawłowski, wiceprezes zarządu Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Komputronik Biznes, który na co dzień m.in. doradza, opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, modernizacji i integracji systemów informatycznych, nie pierwszy raz angażuje się czynnie w wydarzenia edukacyjne związane z tematyką informatyczną. Oprócz współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Politechniką Poznańską, działa też z jedną z najciekawszych i największych w Polsce organizacji zajmujących się promowaniem kobiet w środowisku IT – Fundacją Carrots.
Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Udostępnij

Powiązane artykuły
Komputronik Biznes Partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

temu

Komputronik Biznes czynnie angażuje się w rozwój szkolnictwa wyższego. Od 3 stycznia 2018 roku ma nowego partnera – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wynikiem niedawno podpisanej umowy będzie stała współpraca – połączenie nauki i biznesu.
Komputronik Biznes i Geek Girls Carrots łączą siły

temu

Szykuje się nowa, interesująca współpraca w świecie technologii. Jej efektem będzie cykl spotkań Geek Girls Carrots z Komputronik Biznes. Pojawią się oni wspólnie w trzech miastach w Polsce i zaoferują uczestnikom nie tylko wykłady branżowe ze specjalistami, ale też współpracę HR-ową.
Komputronik Biznes podpisuje umowę na rozbudowę szpitala

temu

Nowoczesny, wyposażony w najnowsze rozwiązania sprzętowe i infrastrukturę sieciową – taki będzie szpital w Słupcy po rozbudowie. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w środę, 16 sierpnia 2017r., podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Słupcy. Nowa część ma być oddana do użytku do końca 2018 roku, a liderem konsorcjum jest Komputronik Biznes.
Komputronik na IEM

temu

Rusza kolejna edycja jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez e-sportowych na świecie. Intel Extreme Masters, bo o nim mowa, odbędzie się w najbliższy weekend w Katowicach. Komputronik zapowiada swoją obecność na wydarzeniu hasłem Good Luck Have Fun (GL HF) i wraz z partnerami szykuje specjalne atrakcje dla graczy. Czego możemy się spodziewać?

Pierwszy dzień w pracy nie musi być stresujący - o Pakiecie Start w Komputronik

Zobacz jak wspieramy naszych pracowników w pierwszych dniach pracy w naszej firmie.