Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Opublikowany

Maraton programowania Imagine Hack organizowany przez Microsoft, którego partnerem był Komputronik Biznes, odbył się w weekend 13/14 stycznia w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi. W poznańskiej edycji wydarzenia wzięło udział niemal 30 studentek i studentów z Poznania, Szczecina i innych miast w Polsce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

24-godzinny konkurs programistyczny odbył się jednocześnie w czterech miastach Polski. Była to doskonała okazja dla wszystkich spragnionych wartościowego networkingu oraz rozwinięcia swoich kompetencji programistycznych. Projekty stworzone w ramach konkursu wykorzystywały co najmniej jedną z usług Microsoft Azure oraz były powiązane z obszarami tematycznymi dotyczącymi Artificial Intelligence, Big Data, Mixed Reality czy koncepcji Smart City.
Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Spośród kilku rywalizujących ze sobą zespołów, opracowujących projekty pod opieką mentorów, w każdym z miast wyłonieni zostali zwycięzcy. Otrzymali oni atrakcyjne nagrody oraz gwarantowany udział w półfinale konkursu Imagine Cup, gdzie będą mogli powalczyć o nagrodę w wysokości 100,000 dolarów.
Hackaton z Komputronik Biznes - wręczenie nagród

Hackaton z Komputronik Biznes - wręczenie nagród

Rosnąca popularność hackatonów świadczy o coraz większym zainteresowaniu programowaniem oraz potrzebą rozwoju aktywności i kompetencji związanych z tym obszarem informatyki. Jako firma czynnie wspieramy takie inicjatywy – zarówno w kwestii technologicznej, jak i biznesowej.

Sebastian Pawłowski, wiceprezes zarządu Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Komputronik Biznes, który na co dzień m.in. doradza, opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, modernizacji i integracji systemów informatycznych, nie pierwszy raz angażuje się czynnie w wydarzenia edukacyjne związane z tematyką informatyczną. Oprócz współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Politechniką Poznańską, działa też z jedną z najciekawszych i największych w Polsce organizacji zajmujących się promowaniem kobiet w środowisku IT – Fundacją Carrots.
Hackaton z Komputronik Biznes

Hackaton z Komputronik Biznes

Udostępnij

Powiązane artykuły
Komputronik Biznes oficjalnym partnerem serwisowym Lenovo

temu

Coraz większe zaufanie partnerów, nowe kontrakty, nastawienie na rozwój - Komputronik Biznes stale umacnia swoją pozycję na rynku. Na początku czerwca podpisana została kolejna ważna umowa. Poznańska spółka została oficjalnym partnerem serwisowym produktów Lenovo.
Komputronik Biznes wspiera kobiety w IT

temu

Nie jest tajemnicą, że w sektorze IT zatrudnionych jest mniej kobiet niż mężczyzn. Czy ma to znaczenie? Ile przeciętnie zarabiają kobiety w IT? W dyskusję włącza się Komputronik Biznes, czynnie wspierając Fundację Carrots podczas pierwszego wspólnego spotkania w Trójmieście, a także podczas premiery Raportu Kobiety w IT, która odbyła się w Warszawie 23 maja.
Najwyższy poziom partnerstwa Dell EMC i Komputronik Biznes

temu

Titanium Partner to czwarty, najwyższy poziom partnerstwa, które mogą osiągnąć firmy współpracujące z marką DELL EMC. Na początku roku 2018 do ich grona dołączyła spółka Komputronik Biznes, która doradza, opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji na terenie całej Polski.
Komputronik Biznes modernizuje polskie szpitale – kolejna umowa poznańskiej firmy

temu

16 marca 2018 roku doszło do zawarcia umowy pomiędzy Komputronik Biznes sp. z o.o. a Starostwem Powiatowym w Krotoszynie. Przedmiotem umowy jest modernizacja Szpitala Powiatowego w Krotoszynie. Certyfikowani project managerowie Komputronik Biznes staną przed wyzwaniem zarządzania niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem, którego celem jest oddanie do użytku zmodernizowanych budynków zgodnie z przyjętym harmonogramem do 30.09.2019 roku. Wartość kontraktu wynosi blisko 25 milionów złotych.

Pierwszy dzień w pracy nie musi być stresujący - o Pakiecie Start w Komputronik

Zobacz jak wspieramy naszych pracowników w pierwszych dniach pracy w naszej firmie.