Pierwszy dzień w pracy nie musi być stresujący - o Pakiecie Start w Komputronik
Pierwszy dzień w pracy nie musi być stresujący - o Pakiecie Start w Komputronik

Pierwszy dzień w pracy nie musi być stresujący - o Pakiecie Start w Komputronik

Zobacz jak wspieramy naszych pracowników w pierwszych dniach pracy w naszej firmie.

Wiemy jak ważne są pierwsze dni pracy i że potrafi być to stresujący czas dla nowej osoby. Zauważyliśmy też potrzebę zebrania informacji ogólnofirmowych w jednym miejscu, które byłoby dostępne dla nowego pracownika w pierwszych dniach w naszej firmie. Odpowiedzią na te potrzeby jest  stworzony przez managerów, zespół HR i zespół marketingu tzw. „Pakiet Start”.

Pakiet Start który otrzymałem po przyjściu do Komputronika był dla mnie bardzo miłym upominkiem. Znalazłem w nim wszystko co najważniejsze w pracy. Kubek na kawę, długopis, napój energetyczny i kompendium wiedzy o Komputronik. Ta niewielka książka jest jak dla mnie najważniejszym elementem zestawu. Specjalnie użyłem sformułowania „jest” ponieważ kompendium wiedzy o firmie przydaje się cały czas. Nie ma znaczenia czy jest to nasza pierwsza praca, czy posiadamy już wieloletnie doświadczenie zawodowe, przychodząc do nowej pracy na początku jesteśmy trochę zagubieni i musimy przyzwyczaić się i nauczyć nowych zasad. A tu mamy wszystko spisane. Dosłownie wszystko! Zaczynając od zasad panujących w Komputronik, przez tutorial jak używać bezprzewodowych drukarek lub łączyć się z firmową siecią pracując na przykład z domu. Znajdziemy w nim również informację o rozkładzie autobusów pracowniczych i wiele więcej. Cała firma w pigułce, zawsze pod ręką 

- opowiada Maciej Myszko, Category Assistant

Myśląc o wsparciu wdrożenia nowego pracownika do organizacji, najważniejsze było dla nas ujęcie wszystkich informacji ogólnofirmowych w jednym miejscu, w czytelnej i przejrzystej formie. Chcieliśmy by nowe osoby znalazły w pakiecie informacje z różnych obszarów  takich jak: firmowe wartości, historia firmy, poruszanie się po budynku, narzędzia pracy, benefity, możliwości rozwoju. Wszystko po to, aby wdrożenie przebiegało sprawnie, w atmosferze, która nie przysparza dodatkowego stresu dla nowej osoby.

Ilość informacji, jakie otrzymujesz pierwszego dnia pracy jest spora. Ilość pytań jakie pojawiają się w Twojej głowie – jeszcze większa. Myślę, że broszura umożliwia nowym pracownikom większą samodzielność już od pierwszego dnia. Sięgając do niej mogłam we własnym zakresie uzyskać wszystkie podstawowe informacje związane z firmą. Jestem przekonana, że to między innymi dzięki niej, miałam możliwość szybciej wdrożyć się we własne obowiązki

 - stwierdza Joanna Skornowicz, Młodszy Specjalista ds. Content Marketingu

Przewodnik podzieliliśmy względem lokalizacji pracy, gdzie pracownicy dostają porcję informacji dedykowaną ich miejscu pracy. Od roku rozdajemy pakiet dla pracowników centrali, w tym roku stworzyliśmy też analogiczny dla magazynu, w planach mamy jeszcze pakiety dla naszych salonów.
pakiet centrala.png
pakietstart-magazyn jasne.png
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.