„Nie dla nerda” – Komputronik Gaming z nową identyfikacją wizualną

„Nie dla nerda” – Komputronik Gaming z nową identyfikacją wizualną

Opublikowany

Wyrazistość, estetyka oraz prostota to wyróżniki nowej identyfikacji wizualnej Komputronik Gaming. Marka odświeża wizerunek i planuje działania, które będą budować konsekwentną strategię opartą na filarach: społeczność, autorytet oraz lojalność.

Komputronik Gaming to marka obejmująca dedykowane graczom sprzęty i aktywności, które zostały wydzielone z oferty Komputronik. KG ma za zadanie wyszukiwać, testować, rekomendować i oferować sprawdzone produkty partnerów handlowych, a także tworzyć wokół siebie zaangażowaną społeczność, dla której będzie opiniotwórczym medium wskazującym najlepsze rozwiązania dla fanów gier komputerowych.                  

Z obszarem gamingu jesteśmy związani już od wielu lat. Zaczynaliśmy m.in. od tworzenia Ligi Komputronik Gaming, w ramach której swoich sił w Counter-Strike czy League of Legends mogli spróbować uczestnicy z całej Polski. W ubiegłym roku wspólnie z Lenovo wdrożyliśmy projekt, który miał za zadanie utworzenie profesjonalnej drużyny e-sportowej pod nazwą Legion. Komputronik Gaming cały czas jest obecny w mediach społecznościowych. Pozostajemy w nieustannym kontakcie ze światem graczy. Dojrzewaliśmy razem z rozwijającym się e-sportem, stąd nasza przemiana i potrzeba jeszcze aktywniejszej obecności na rynku.

Piotr Janus, Brand Manager Komputronik Gaming

Komputronik Gaming zmienia logotyp i wprowadza nową kolorystykę komunikacji. Znak indentyfikacyjny, który do tej pory mocno korespondował z logotypem Komputronik, zyskał zupełnie nową tożsamość. Teraz składa się z uproszczonego, elementu graficznego nawiązującego do pierwszych liter nazwy. Kolorystyka opiera się na dwóch barwach: żółtej i czarnej. Jest nowocześnie, a jednocześnie estetycznie i prosto.

Nasz rebranding to nie tylko zmiana identyfikacji wizualnej. Teraz jeszcze mocniej chcemy uczestniczyć w świecie e-sportu. Całą swoją działalność postanowiliśmy oprzeć na trzech filarach, które od samego początku działalności były dla nas fundamentalne: społeczności, autorytecie oraz lojalności. 

Piotr Janus, Brand Manager Komputronik Gaming

Komputronik Gaming chce budować społeczność, która jest zżyta i ma poczucie mocnej przynależności.

Nie wpadamy w stereotyp gracza – nerda. Wiemy, że dzisiejsi gracze to osoby aktywne, ambitne, odważne i niepokonane. Chcemy być ambasadorem tej społeczności i pokazywać ich prawdziwe możliwości. 

Arkadiusz „Radyjko” Popiel, prowadzący kanału KG

W końcu nadszedł ten moment, odkrywamy... - Komputronik Gaming | Facebook

W końcu nadszedł ten moment, odkrywamy tajemnicę odliczania! Nadeszła pora na prawdziwego game changera! Nowa odsłona profilu, nowe logo i nowy #konkurs...

Swój autorytet marka zdążyła wypracować na przestrzeni kilku lat. Posiada know-how, wiedzę i doświadczenie zarówno w świecie gier, e-sportu, profesjonalnego sprzętu, ale również stylu życia. To właśnie dzięki tym cechom Komputronik Gaming chce budować coraz większą przynależność, a co za tym idzie, lojalność użytkowników.

Wierzymy, że z naszymi odbiorcami wiąże nas znacznie więcej niż zainteresowania. To podobny styl życia i zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” sprawia, że nie jesteśmy zwykłą marką na polskim rynku.

Arkadiusz „Radyjko” Popiel, prowadzący kanału KG

Komputronik Gaming planuje rozwijać swoją działalność w obszarze social mediów - na kanale YouTube, Facebooku oraz Instagramie. Nie zabraknie też dużych przedsięwzięć, które marka planuje robić samodzielnie oraz ze swoimi partnerami. Ważnym elementem będą też eventy – zarówno te wszystkim dobrze znane, jak i autorskie.   

Udostępnij

Powiązane artykuły
Łatwe płatności Apple Pay – już w Komputronik

temu

Usługa płatności Apple Pay to odpowiedź na aktualne potrzeby rynku. Klienci chcą płacić w sposób łatwy, szybki i przyjemny. Od 19 czerwca w Polsce usługa dostępna jest w Polsce, umożliwiając płatności mobilne, wykorzystując telefon zamiast karty płatniczej. W Komputronik płatności w takim modelu testowano już od kilku tygodni, dzięki czemu sklepy są w pełni gotowe na obsługę Apple Pay.
Polska gola!, czyli o sposobach kibicowania Polaków

temu

Tradycyjnie na ekranie telewizora, na nowoczesnym smartfonie, tablecie czy może na wyświetlaczu laptopa? Dziś sposobów na przeżywanie piłkarskich emocji jest wiele. W jaki sposób Polacy najbardziej lubią oglądać mecze polskiej reprezentacji? I czy chcąc przeżywać polskie gole częściej kupują nowe sprzęty RTV?
Dla tych, którzy…podsuwają pomysły

temu

Śluby, komunie, urodziny i imieniny… Cykl spotkań z rodziną i znajomymi co roku natęża się w miesiącach letnich. Co za tym idzie - sezon prezentowy także. Jak w najlepiej poradzić sobie z niechcianymi prezentami? To proste – stworzyć swoją wymarzoną listę życzeń. Komputronik proponuje swoim klientom łatwy i niezawodny sposób na trafiony prezent. Elektroniczna lista życzeń jest już dostępna na stronie www marki.
Komputronik zdradza szczegóły komunijnych wyborów

temu

Jest kilka takich okresów w roku, gdy obserwujemy wzmożony ruch w sklepach stacjonarnych oraz w e-handlu. Święta Wielkanocne, Boże Narodzenie… oraz oczywiście – komunie. Gorączka promocji i zakupów zaczyna się już miesiąc przed uroczystościami. Ile pieniędzy przeznacza na komunię statystyczny Polak? Komputronik zdradza, czego i za ile poszukujemy w sklepach internetowych na komunię… świetną!

Urodziny Komputronik we Włocławku

Komputronik hucznie świętuje urodziny swojego sklepu we Włocławku. Z tej okazji nie tylko odświeża salon stacjonarny, ale też przygotował dla swoich klientów specjalne promocje. Będzie można skorzystać z nich już w najbliższą sobotę, 9 czerwca, w odnowionym sklepie przy ulicy Chopina 55 we Włocławku.