Komputronik Biznes złotym płatnikiem Euler Hermes

Komputronik Biznes złotym płatnikiem Euler Hermes

Opublikowany

Tylko 6% firm na polskim rynku spełnia wysokie standardy programu Euler Hermes, wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań w zakresie ubezpieczeń i windykacji należności, gwarancji ubezpieczeniowych i analiz handlowych. Certyfikatem Złoty Płatnik posługują się firmy, które w roku 2017 wyróżniały się najwyższymi standardami płatniczymi. Komputronik Biznes właśnie został jedną z nich.

Certyfikat Złoty Płatnik to potwierdzenie wiarygodności finansowej firmy. By go otrzymać, konieczne są: uzyskanie Wysokiego Wskaźnika Moralności Płatniczej (PMI ≥ 80), Wysokiego Rankingu na poziomie CCC (lub więcej) i brak aktywnych windykacji z końcem 2017 roku. Wyróżnienie to jest szczególnie istotne z punktu widzenia przyszłych i obecnych kontrahentów.

Jedną z barier w rozwoju oraz funkcjonowaniu małych i średnich firm są opóźnienia w płatnościach. Wskaźnik moralności płatniczej, czyli tak zwane PMI (od Payment Morality Index) pozwala sprawdzić, czy firma, z którą mamy do czynienia, jest wiarygodnym partnerem biznesowym. Wskaźnik ten jest też jednym z kryteriów branych pod uwagę przy weryfikacji firm ubiegających się o certyfikat Złoty Płatnik firmy Euler Hermes. Znalezienie się w elitarnym gronie odznaczonych pozwala nam stwierdzić, że posiadamy jeden z najwyższych PMI w kraju. Przekłada się to na zaufanie, jakim darzą Komputronik Biznes partnerzy i kontrahenci 

Agnieszka Andrzejewska, Dyrektor Finansowy w firmie Komputronik Biznes

Firmy posługujące się certyfikatem Złoty Płatnik, oprócz większej wiarygodności płatniczej, łatwiej nawiązują nowe relacje i kontakty biznesowe, uzyskują dłuższe terminy płatności, mogą też pozwolić sobie na uzyskanie większych limitów kredytowych. Dzięki rozpoznawalności Euler Hermes na rynkach zagranicznych, odznaczone firmy zwiększają swoją rangę także na arenie międzynarodowej, co ułatwia podpisywanie umów z kontrahentami na całym świecie.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Komputronik Biznes powiększa grono ekspertów

temu

Komputronik Biznes może pochwalić się nowymi kompetencjami. W zespole firmy są teraz certyfikowani eksperci w obszarze implementacji i utrzymania infrastruktury wiodącego partnera spółki – DELL EMC.
Komputronik wprowadził system Dynamics 365 w celu optymalizacji procesów sprzedaży

temu

Komputronik Biznes podjął decyzję o wprowadzeniu systemu Dynamics 365, realizując tym samym jedno z pierwszych wdrożeń systemu chmurowego Microsoft w Polsce, który obsługuje procesy sprzedaży. Celem projektu było ujednolicenie wszystkich źródeł informacji o działaniach handlowych oraz usprawnienie realizacji procesów w tym obszarze. Komputronik Biznes podkreślił konieczność objęcia nowym systemem wszystkich pracowników działu handlowego, upowszechniając najlepsze praktyki sprzedaży. Kluczowe było również błyskawiczne uruchomienie systemu, co pozwoli uzyskać korzyści biznesowe w krótkim okresie. Docelowo z systemu będzie korzystać 180 użytkowników.
Awans Komputronik Biznes w rankingu liderów branży IT

temu

Komputronik Biznes awansował na 56 pozycję w raporcie największych firm branży informatycznej w Polsce, opublikowanym przez Magazyn Computerworld. W stosunku do roku poprzedniego to awans o 22 miejsca.
Komputronik Biznes oficjalnym partnerem serwisowym Lenovo

temu

Coraz większe zaufanie partnerów, nowe kontrakty, nastawienie na rozwój - Komputronik Biznes stale umacnia swoją pozycję na rynku. Na początku czerwca podpisana została kolejna ważna umowa. Poznańska spółka została oficjalnym partnerem serwisowym produktów Lenovo.